ERRE GYŰJTÜNK MOST
6.000.000,- Ft értékű
BD IDS BACTEC FX40 hemokultúra automata
a Heim Pál Gyermekkórház részére
Segíts, hogy a láz többé ne jelentsen életveszélyt a beteg
gyermekek számára!
Hírek
“Legszebb napom!” – MVM Élménynap 4.250.000.- forintos támogatás
Az MVM Csoport idén novemberben százmillió forint támogatást adott át húsz, gyermekeket segítő civil szervezet képviselőinek az immár 17. alkalommal megrendezett MVM Élménynap – Legszebb napom elnevezésű rendezvényén. Az egész napos eseményen a társaságcsoport ezúttal az űrtematika jegyében nyújtott feledhetetlen élményt, és szervezett felszabadult, örömteli pillanatokban gazdag programokat mintegy 800 hátrányos helyzetű és beteg gyermek számára. Idén már 17. alkalommal rendezte meg az MVM Csoport a „Legszebb napom!” szlogent viselő Élménynapot, amelyen összesen százmillió forint értékben adott át támogatást húsz olyan alapítványnak, illetve civil szervezetnek, amelyek hátrányos helyzetű, illetve tartósan beteg gyermekek fejlesztését, gyógyítását és oktatását segítik, és életkörülményeiket javítják. A támogatásban részesülő szervezeteket ismét a társaságcsoport dolgozóinak szavazatai alapján választották ki, immár ötödik alkalommal. A támogatásban érintett alapítványok és intézmények képviselőinek Mátrai Károly, az MVM Csoportvezérigazgatója adta át az adományleveleket. Alapítványunk 4.250.000.- forintos támogatást vehetett át idén, melyet ezúton is köszönünk!
Leukémiás gyerekek étrendje: tápláló ételek a kezelések idejére
A leukémiás gyerekek számára elengedhetetlen, hogy tápláló, egészséges ételekhez jusson a szervezetük a kezelések ideje alatt.
Hagyaték: végrendelkezés az Alapítvány számára
A Gyermekleukémia Alapítvány munkájának jelentős része a támogatók segítségének köszönhetően valósulhat meg. A munkánkhoz való hozzájárulás háromféle módon történhet: pénzbeli rendszeres, vagy egyszeri adománnyal, adó 1 százalék felajánlással vagy hagyaték formájában. E három közül az utóbbiról keveset szóltunk eddig, így mutatjuk, hogy miről szól a hagyatéki támogatás. Hagyaték felajánlása a daganatos megbetegedéssel küzdő gyermekeknek Mindannyian tudjuk, hogy a végrendelkezés egy nehéz kérdés. Nem csupán azért, mert az elmúlás gondolata olykor rémisztő, így sokszor a szőnyeg alá söpörjük, hanem azért is, mert fájó szívvel elmélkedik az ember azon, hogy mit és kiket hagy majd itt. Viszont egyszer eljön az idő, amikor mindenkinek végig kell futtatnia az agyán, hogy a hagyaték, amely maga után marad majd, milyen célt fog szolgálni. Ez valamennyiőnknek a saját döntése, azonban ha valaki hajlik afelé, hogy örökséghagyással egy nemes kezdeményezést támogasson, akkor a Gyermekleukémia Alapítványt is megnevezheti a végrendeletében. Hagyaték felajánlásának módja Abban az esetben, ha valaki
Igaz történetek
Berián küzdelme a daganatos megbetegedés ellen
A daganatos megbetegedés Berián és családjának jól megszokott életét 2023 májusában forgatta fel. A különösen ritka betegség még az orvosok számára is kihívást jelentett, a kisfiút azonban nem törte meg. A daganatos megbetegedés első jelei: minden egy szokatlan kiütéssel kezdődött 2023 májusában, amikor Berián még kétéves sem volt, szülei szokatlan bőrtüneteket észleltek kisfiukon. A bárányhimlőre emlékeztető kiütések nem múltak el, sőt a pelus alatti terület gennyesedni kezdett. Ekkor a család bőrgyógyászhoz fordult, azonban az orvos nem tudta azonnal felállítani a diagnózist, és meghatározni a probléma okozóját. Ennélfogva a Heim Pál Gyermekkórház Bőrgyógyászati Osztályán folytatták a három napig tartó kivizsgálást, ahol a szövettani mintavétel eredményeként kiderült, a kisfiú Langerhans-sejtes histiocytosisban szenved. Ez a rosszindulatú daganatos megbetegedés a test belső szerveit támadja meg, s olyan ritka, hogy az orvosok számára is kihívást jelentett felvenni vele a harcot. A daganatos megbetegedés kezelése: kemoterápia és kihívások A diagnózis után Berián az első kemoterápiáját 2023.
Maja története: egy daganatos megbetegedés küzdelmei
Maja egy négyéves kislány, aki jelenleg óvodába jár, kirakóssal játszik és babázik. Viszont egy évvel ezelőtt a szervezetében fellépő daganatos megbetegedés nemcsak az ő, hanem családja életet is egyik pillanatról a másikra változtatta meg.
Gyermekkori daganatos megbetegedés kis hőse: Áron története
A gyermekkori daganatos megbetegedés szinte a semmiből jelent meg Áronék családjában, s hosszú hónapok végeláthatatlan küzdelmét jelentette a kisfiú számára. Szerencsére ma már egyre közelebb van a gyógyuláshoz a kis hős, de még nem ért véget teljesen az út. Az eddigi megpróbáltatásokról Áron apukája mesélt. A daganatos megbetegedés tünetei Áronnál A 10 éves Áronnál a daganatos megbetegedés első a jele egy térdfájdalom volt tavaly márciusban, ám senki nem gondolt azonnal a legrosszabbra, hisz a fociedzéseken gyakran előfordulnak a sportsérülések. A fájdalom azonban nem múlt el, tovább fokozódott, így a család egy idő után orvosról orvosra járt. Sokáig semmi válasz nem érkezett a térdfájdalom okára, majd amikor az már a kisfiú combjáig hatolt, akkor egy újabb röntgen által megállapították: a felső combcsontban egy 8-9 cm-es daganat van, és spontán törése volt. Ekkor Áron már nem tudott lábra állni. Azonnal felvették a harcot a daganatos megbetegedés ellen A rosszindulatú elváltozást felfedő röntgen
Magyarországon mintegy 2000 gyermek harcol rákos megbetegedés ellen. Számukra sok esetben az egyik legnagyobb terhet az anyagiak jelentik. Családtámogatási programunk ezen szeretne segíteni. Támogatásukat adományokból fedezzük. Ehhez van a családoknak szüksége van rád.
Az adóm 1 százaléka felajánlásából évente több mint 100 beteg gyermek családja kap havi szinten anyagi támogatást! Segíts az adó 1%-val hogy a leukémiás és daganatos gyermekek visszakaphassák egészségüket!
Segíts egy telefonhívással, hogy minél több rászoruló család juthasson támogatáshoz! Telefonhívásod vagy SMS-ed 500 Ft támogatást jelent a leukémiás gyerekeknek a hívás hosszától függetlenül.
Hogyan segít a Gyermekleukémia Alapítvány?
Családtámogatási programunk a leukémiás és daganatos gyermekeket nevelő családok anyagi és lelki támogatásáról szól. Programunk segítségével igyekszünk megkönnyíteni ezt a nehéz időszakot. Ha érintett vagy, itt kaphatsz segítséget.
Kórháztámogatás
Kiemelt célunknak tekintjük, hogy hozzájáruljunk a magyarországi gyermekkórházakban és gyermekonkológiai központokban folyó gyógyító munkához, ezért kiemelten támogatjuk a magyar gyermekonkológiai hálózat 10 központját, amely az egész országot lefedi.
Hírlevél Feliratkozás
Megbecsült támogatóink
Támogatóink
Ezúton szeretnénk köszönetet mondani minden magánszemély adományozónknak, akik önzetlen támogatásukkal
hozzájárultak a betegeink
gyógyulásához és életkörülményeik javításához.
Nevükben is szívből köszönjük!
Az év adományozói
Azoknak az adományozóknak, akik az elmúlt évben jelentős összeggel támogatták alapítványunk munkáját, külön is szeretnénk köszönetet mondani. Ezen felajánlások nélkül nem sikerült volna megvalósítani azokat a célokat, amelyeket alapítványunk kitűzött a beteg gyermekek gyógyítása és életkörülményeik javítása érdekében.
Kiemelt támogatóink
Külön köszönet illeti azokat az adományozóinkat, akik az elmúlt évek során, folyamatosan minden évben gondoltak arra, hogy alapítványunk a megvalósításra kitűzött céljait elérje. Hozzájárulva ahhoz, hogy olyan célzott támogatásokat is tudjunk nyújtani, ami a rászoruló beteg gyermek családjának nélkülözhetetlen segítség.
Rólunk
A Gyermekleukémia Alapítvány (korábbi nevén Együtt a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány) 2003-as megalapítása óta dolgozik azért, hogy a Magyarország területén élő leukémiás és daganatos gyermekek életkörülményeit javítsa, gyógyulási esélyeit növelje, és minden lehetséges módon elősegítse a leukémiás és daganatos betegségben szenvedő gyermekek kezelését, gyógyítását.
Hisszük és valljuk, hogy az elesettek megsegítésére a társadalom egészének kell összefognia; erőfeszítéseink csak így lehetnek sikeresek. Alapítványunk minden tőle telhetőt megtesz, hogy a lehető legtöbb leukémiás – daganatos gyermek részére nyújtson támogatást.